رزرو بليط قطار سبز
خريد بليط قطار

سفر كردن موجب تكامل انسان و شناخت او از دنياي اطراف مي‌شود و يكي از لذت‌هاي بزرگ زندگي است كه به بينش فرد مي‌افزايد و با كسب تجربه‌هاي جديد لحظاتي زيبا و به ياد ماندني در ذهن باقي مي‌گذارد. همه ما براي رهايي از دنيايي كه با كار و روزمره‌گي در آن گرفتار شده‌ايم احتياج به مسافرت داريم و ناديده گرفتن آن نه تنها به سلامتي و روحيه انسان لطمه مي‌زند، بلكه فرصت كشف و تجربه‌هايي نو را نيز از ما مي‌گيرد.

 به گزارش سرويس بازار ايسنا، يكي از انواع سفر كه بشر از دير باز براي توجيه سرشت و آرامش خود به آن روي آورده است سفر هاي زيارتي است. سفري كه با مرور بر تاريخ بزرگان دين به معناي هستي و دروني خود بيشتر پي مي‌بريم و با آرامشي كه در اين مكان‌هاي مقدس به‌دست مي‌آوريم خود را به خالق خويش نزديك مي‌سازيم.

اين نوع سفرها از قديم رنگ و بوي مخصوصي داشته و مردم از زمان‌هاي دور آداب و رسوم خاصي را براي سفرهاي زيارتي رعايت مي‌كردند. يكي از پرطرفدارترين مقاصد زيارتي كشور كه سالانه مسافران زيادي را از سراسر ايران و كشورهاي مختلف به خود جلب مي‌كند، مشهد مقدس است.

مشهدي كه آستان مقدس امام هشتم شيعيان، حضرت امام علي ابن موسي‌الرضا (ع) را در خود جاي داده و براي ما ايرانيان مقدس‌ترين زيارتگاه كشور محسوب مي‌شود. جايي كه از دير باز مردم بر اين باور بودند كه امام رضا (ع) بايد فرد را بطلبد تا پاي او به اين شهر باز شود و با ديدن حرم مطهر مشهد الرضا از راه دور، اشك شوق بر گونه‌هاي عاشقانش جاري مي‌شود و به آن اداي احترام مي‌كنند.

مشهد شهري پهناور كه از نظر وسعت و جمعيت دومين شهر ايران شناخته مي‌شود و نخستين مقصد مسافران زائر شيعه است كه پايتخت معنوي ايران نيز لقب گرفته است. شهري كه پير و جوان و غني و فقير را به عشق زيارت امام هشتم شيعيان به سمت خود مي‌كشاند و با آوردن اسمش اشك بر چشمان هر مسلمان شيعه‌اي حلقه مي زند. اما رفتن به اين شهر مقدس و بارگاه مملو از نور گاهي با چالش‌هايي همراه است كه دانستن روش هاي درست مقابله با آنها مي تواند به ما كمك كند كه از بهترين و مقرون به صرفه‌ترين راه، سفر به اين مقصد را در پيش بگيريم و سفري خوب و بي‌دغدغه را تجربه كنيم.

در ادامه به بررسي اين موارد مي‌پردازيم.

وضعيت آب و هواي مشهد

شهر مشهد مركز استان خراسان رضوي كه در شمال شرق كشور و در منطقه مرزي بين شمال و جنوب خراسان قرار دارد كه اين موضوع باعث تداخل جبهه‌هاي مختلف آب و هوايي مي‌شود.

ارتفاع اين شهر از سطح دريا ۱۰۵۰ متر است. شهري كه آب و هواي معتدل و متغير رو به سرد و خشك دارد. قسمت اعظم دشت مشهد تا نيشابور جز اقليم سرد و خشك محسوب مي شود. قسمتي از دشت مشهد تا قوچان نيمه خشك و سرد است و قسمت كوچكي از ارتفاعات رشته كوه بينالود و هزار مسجد، جز اقليم مرطوب و سرد به حساب مي آيد. معمولا بيشترين درجه حرارت شهر در تابستان ۴۳ درجه بالاي صفر و كمترين آن در زمستان ۲۳ درجه زير صفر مي باشد.

بهترين زمان سفر

فصل‌ها يك موضوع مهم در انتخاب زمان مسافرت ما هستند. وضعيت آب و هوايي و ميزان تردد مسافران و همچنين ميزان هزينه‌اي كه براي خريد بليط و اقامت مي‌كنيم در مواقع مختلف سال مي‌تواند متغير و متفاوت باشد و در نظر گرفتن نكات مختلف براي انتخاب زمان سفر ما مي‌تواند در سازماندهي و كنترل اين امر تا حد زيادي موثر باشد.

سفر كردن در فصل‌هاي خلوت سال هميشه گزينه مناسب‌تري است و از نظر هزينه و ميزان شلوغي و تردد وضعيت بهتري دارد. در فصل‌هايي كه آب و هواي بهتري دارد و يا تعطيلي‌هايي مانند مناسبتي‌هاي مذهبي و همچنين تعطيلي‌هاي رسمي و عيد نوروز اكثر مردم رغبت بيشتري به سفر دارند و اين موضوع موجب مي‌شود كه جمعيت زيادي به سمت شهرهاي شلوغ و گردش‌پذيري مانند مشهد روانه شوند و افزايش تقاضاي مسافر خود موجب افزايش قيمت بليط مي‌شود.

از طرف ديگر علاوه بر افزايش هزينه در اين مواقع، ميزان جمعيت و شلوغي و ترافيك به گونه اي مي شود كه ممكن است براي خيلي ها آزار دهنده باشد و در مكان‌هاي زيارتي مانند مشهد اين جمعيت در حرم مطهر نيز به‌طور ملموسي قابل مشاهده است. مورد ديگري كه در اين مواقع سال مسافران با آن مواجه مي‌شوند كمبود اقامت‌گاه و هتل است. به طوري كه بسياري از افراد نمي‌توانند در هتل مورد علاقه خود به راحتي اقامت كنند و ناچار به انتخاب گزينه‌هاي ديگري مثل مسافرخانه‌ها و مكان‌هاي سطح پايين‌تر مي‌شوند و گاهي نيز ممكن است به سختي بتوانند محلي براي اقامت پيدا كنند و بهترين راه حلي در اين مواقع وجود دارد اين است كه براي سفرتان براي سفرتان زودتر برنامه ريزي كنيد و با ورود به  سامانه معتبر بليط اينترنتي هواپيما چندين ماه قبل تر از زمان سفرتان، براي خريد بليط هواپيما مشهد اقدام كنيد و بليطي با قيمت مناسب خريداري كنيد. اينگونه با هزينه كمتر و در زمان دلخواه تان مي توانيد تمامي پرواز ها را چك كنيد و به راحتي هزينه بليط خود را هم اينترنتي پرداخت كنيد.

همانطور كه مي دانيد فصل تابستان با تعطيلي مدارس عده زيادي از مردم به مسافرت مي‌روند و علي رغم گرماي شديد، مشهد نيز مسافران زيادي را به خود جلب مي‌كند. اين فصل يكي از فصل‌هاي شلوغ براي سفر به مشهد است. فصل بهار نيز با شروع تعطيلات نوروز، شهر بسيار شلوغ مي‌شود و بعد از آن نيز با وجود كمتر شدن مسافران، باز به دليل آب و هواي دلچسب و معتدل در بهار، شهر مملو از مسافر است. اما فصل پاييز و زمستان معمولا خلوت و آرام است و هزينه‌ها به طور قابل توجهي كمتر است و در اين زمان‌ها مي‌توانيد بليط‌هايي با قيمت‌هايي بسيار مناسب و پايين خريداري كنيد كه البته اين موضوع نيز داراي اهميت است كه زمستان‌ها در مشهد هوا بسيار سرد شده و اين موضوع خود موجب مي‌شود بسياري از افراد اين فصل را براي سفر انتخاب نكنند اما پاييز مي‌تواند گزينه خوبي براي سفر به مشهد مقدس باشد.

توصيه‌هايي براي سفر به مشهد

براي سفر كردن برآورد بودجه و بررسي اولويت‌ها، يكي از اولين و مهم‌ترين مسائلي است كه به ما در انتخاب زمان و نحوه سفرمان كمك مي‌كند. معمولا سفر با هواپيما يكي از معمول‌ترين و رايج‌ترين راه‌هاي سفر به مشهد است و در همين مسير انتخاب يك سامانه معتبر و قابل اطمينان، موضوع قابل توجهي براي تهيه بليط سفرمان است. سامانه‌اي كه به صورت كامل و جامع ليست تمامي پروازها را به ترتيب قيمت به ما نشان بدهد تا بتوانيم به راحتي گزينه مورد نيازمان را انتخاب كنيم اين سامانه با ارائه بيمه كنسلي پرواز تا بيست هزار تومان بيشتر و همچنين ضمانت ارزان‌ترين قيمت ويژه پروازهاي سيستمي و اعتبار چارتر كننده ويژه بليط چارتر مشهد سفري راحت و بي‌دغدغه را برايمان رقم مي‌زند.

رزرو اينترنتي بليط قطار

بليط رجا

بليط قطار رجا

قيمت بليط قطار

فروش بليط قطار

بليط اينترنتي قطار

بليط قطار مشهد

خريد اينترنتي بليط قطار

بليط قطار سفير

خريد بليط هواپيما خارجي

بليط هواپيما خارجي

بليط خارجي هواپيما

بليط هواپيما خارجي ارزان

خريد آنلاين بليط خارجي

فروش بليط خارجي

خريد اينترنتي بليط خارجي

بليط هواپيما استانبول

بليط هواپيما لندن

بليط استانبول

بليط پرواز خارجي

بليط رفت و برگشت استانبول چارتر

بليط مشهد

بليط كيش

بليط ارزان

خريد بليط هواپيما چارتر

خريد بليط هواپيما ارزان

خريد بليط هواپيما كيش

خريد بليط هواپيما مشهد

خريد اينترنتي بليط هواپيما

بليط اينترنتي هواپيما

بليط هواپيما مشهد

قيمت بليط هواپما داخلي

خريد بليط هواپيما از تهران به تبريز

خريد بليط هواپيما از تهران به اصفهان

خريد بليط هواپيما از تهران به شيراز

بليط هواپيما آنلاين

بليط هواپيما كيش

بليط هواپيما مشهد

بليط اينترنتي هواپيما

خريد اينترنتي بليط هواپيما

خريد آنلاين بليط هواپيما

خريد بليط هواپيما چارتر

خريد بليط هواپيما ماهان

بليط مشهد

بيمه مسافرتي

خريد بيمه مسافرتي

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۳۲:۳۳ ] [ مهان ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
قالب وبلاگ
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب