رزرو بليط قطار سبز
خريد بليط قطار

حس اينكه دل به جاده بزنيم و به سفر بريم از جايي، شايد اعماق قلبمان، يك دفعه به سراغمان مي‌آيد و به جانمان مي‌افتد كه خيلي زود و بدون معطلي چمدانهايمان را ببنيديم و به راه بيفتيم.

اين حس ممكن است وقتي پشت ميز كار نشستيم به سراغمان بيايد و يا وقتي كه پشت فرمان ماشين در ترافيك سنگين گير كرده‌ايم و مدام غُر مي‌زنيم به جان هوا و شلوغي و …! ميان همه‌ي آن سردردها و كلافگي‌ها يك چيزي در درونمان مي‌گويد: سفر.

سفر رفتن و تجربه‌ي اتفاقات و هيجانات جديد مي‌تواند بخشي از ضروريات زندگي همه‌ي ما باشد، هرچند ممكن است خيلي‌ها ناديده‌اش بگيرند اما مسلماً همه‌ي ما به اين موضوع اعتقاد داريم كه گاهي يك سفر خوب و آرام و دلچسب از صدها قرص ضد افسردگي و سردرد بهتر عمل مي‌كند.

بعد از سفر روحيه‌مان شادتر است با انگيزه و انرژي بيشتري به محل كار برمي‌گرديم. انگار سفر يك دوپينگ اساسي است براي شروعي دوباره. اما با دانستن همه‌‌ي اين موارد مي‌بينيم كه خيلي‌ها قيد سفر رفتن را مي‌زنند و خودشان را از اين لذت شيرين محروم مي‌كنند.

مهم‌ترين موضوع و يا بهتر است بگوييم مهم‌ترين بهانه براي پاك كردن سفر از ذهن خيلي از ما چيزي نيست جز پول!

هيچ‌كس منكر اين موضوع نيست كه پول نقش بسيار مهمي در بيشتر تصميم‌هاي زندگي از جمله تفريح و سفر رفتن دارد. بدون شك هزينه‌هاي سفر در انتخاب مقصد، انتخاب نوع وسيله‌ي نقليه‌ي براي سفر، نوع خورد و خوراك، محل اقامت و … تاثير دارد كه گاهي هم مي‌تواند به كلي ما را از انجام يك سفر منصرف مي‌كند.

اما بايد بدانيم خيلي از جهانگردان و گردشگران كه دائماً در سفرند با هزينه‌هاي بسيار كمي سفر مي‌كنند چون راه‌ها و قلق‌هايي را براي سفرهاي كم هزينه ياد گرفته‌اند. آن‌ها معتقدند سفر رفتن بيشتر از اينكه نياز به پول داشته باشد نياز به دانستن يكسري فوت و فَن‌ها و قلق‌هايي دارد كه با دانستن آنها مي‌توان با هزينه‌ي بسيار كم از لذت سفر بهره‌مند شد.

ما چند راه ساده براي سفرهاي ارزان را به شما معرفي مي‌كند:

۱- دسته جمعي سفر كنيد
سفرهاي دسته جمعي حُسن‌هاي زيادي دارد اول آنكه لذت سفرهاي دسته جمعي در كنار دوستان و خانواده را تجربه مي‌كنيد و دوم اينكه هزينه‌هاي سفر بين‌تان تقسيم مي‌شود.

۲- از وسايل نقيله ارزان استفاده كنيد
مسلماً سفرهاي هوايي هزينه‌هاي بيشتري دارند بنابراين براي سفرهاي ارزان بهتر از مسيرها و وسايل نقليه‌ي زميني و همچنين اتوبوس استفاده كنيد و اگر بصورت دسته جمعي به سفر مي‌رويد بهتر است از ماشين شخصي استفاده كنيد.

۳- در جاهاي ارزان قيمت اقامت كنيد
اگر شرايط چادر زدن و اقامت در چادر را داريد حتماً آن را امتحان كنيد اقامت رايگان را كه كنار بگذاريم لذت خوابيدن در چادر را در هيچ كدام از هتل‌هاي شيك نمي‌توانيد تجربه كنيد. مسافرخانه‌ها و خانه‌هاي روستاييان و بومي‌ها كه در اكثر شهرها و روستاها ارائه‌ي خدمات دارند هم گزينه‌ي مناسب و ارزاني براي اقامت هستند.

۴- خوراك‌هاي ارزان را انتخاب كنيد
در طول سفر سعي كنيد خودتان آشپزي كنيد، غذاهاي كنسرو شده را هم فراموش نكنيد، همچنين مي‌توانيد از رستوران‌هاي محلي كه معمولاً هزينه‌ي كمتري دارند استفاده كنيد به اين ترتيب از هزينه‌هاي بالاي رستوران‌ها خلاص مي‌شويد.

۵- از فروشگاه‌هاي بزرگ خريد كنيد
فروشگاه‌هاي بزرگ و محلي معمولاً داراي قيمت‌هاي كمتر و مناسبي نسبت به ساير فروشگاه‌ها هستند و همچنين اين امكان را ايجاد مي‌كنند تا تمام لوازم و مواد غذايي مورد نيازتان را يك جا و ارزان تهيه كنيد.

۶- از اماكن گردشگري كم‌ هزينه ديدن كنيد
با كمي تحقيق و همچنين برنامه‌ريزي مي‌توانيد از اماكني ديدن كنيد كه ورودي ندارند يا اينكه هزينه‌ي ورودي كمي دارند.

۷- در فصل‌هاي كم طرفدار به سفر برويد
در فصل‌هاي خاص كه معمولاً كمتر كسي به سفر مي‌رود شما كوله بار ببنديد. در اين ايام خاص مي‌توانيد بليط هواپيما و حتي هتل‌ هاي ارزان قيمت را پيدا كنيد و همچنين از شلوغي‌هايي كه در فصل‌هاي خاص در اماكن گردشگري هست راحت شويد.

مسلماً موارد زياد ديگري مي‌تواند به اين ليست اضافه شود و آن فوت و فن‌هاي فردي خودِ شما است. فوت و فن‌هايي كه با سفر رفتن ياد مي‌گيريد. هر بار كه به سفر جديدي مي‌رويد اندوخته‌ي تجربه‌هايتان بيشتر شده و به اين ترتيب هزينه‌هايتان كمتر و كمتر و در كنارش لذت سفرتان بيشتر و بيشتر خواهد شد.

امتیاز:
بازدید:
[ ۱ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۵۶:۵۸ ] [ مهان ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
قالب وبلاگ
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب